Duet fotografów ślubnych na Twojej uroczystości

Z tego artykułu dowiesz się:

 

  • jakie zalety niesie duet fotografów ślubnych na ceremonii zaślubin

  • jakie podejście do fotografowania na ślubach i weselach reprezentuje Fotografia Dobrego Małżeństwa – duet fotografów ślubnych z Jeleniej Góry

  • jak wygląda dzień zaślubin z perspektywy fotografa ślubnego

     

Ceremonia ślubna to niewątpliwie jedno z najważniejszych i najpiękniejszych wydarzeń w życiu każdej Pary. Do dnia ślubu Narzeczeni przygotowują się wiele miesięcy, wybierając: suknię, zaproszenia, salę, zespół, a także fotografów ślubnych. Przyszła Para Młoda musi zadbać o wiele detali, aby ich dzień ślubu przebiegł w uroczystej, wyjątkowej atmosferze. Na szczęście, coraz więcej firm świadczących usługi ślubne działa profesjonalnie i wyręcza Młode Pary w trudzie doboru dekoracji, repertuaru muzycznego czy dyskretnego uwiecznienia tego wydarzenia w postaci fotografii.

Dlatego, chcielibyśmy Państwu przybliżyć sylwetkę naszego duetu fotograficznego – Fotografii Dobrego Małżeństwa. Jesteśmy fotografami z Jeleniej Góry, a prywatnie – sami stanowimy małżeństwo, które znając się jak „łyse konie” uzupełnia się podczas fotografowania ceremonii ślubu, przyjęcia weselnego czy sesji plenerowej. Mamy dwa różne punkty widzenia – damski i męski, co pozwala uwiecznić ten sam moment na dwa sposoby.

Ponadto, pracując w duecie jesteśmy w stanie uwiecznić więcej ważnych momentów z dnia ślubu. Jedno z nas skupia się na wydarzeniach, które obligatoryjnie należy uwiecznić dla pełnego reportażu ślubnego, jak: błogosławieństwo rodziców, zakładanie obrączek, składanie przysięgi, pierwszy taniec, podziękowania czy krojenie tortu. Natomiast, drugie z nas ma czas by dyskretnie obserwować i uwieczniać reakcje, wzruszenia Pary Młodej, rodziców i przyjaciół. Praca we dwoje daje możliwość zrealizowania pełnego reportażu ślubnego, zawierającego niepowtarzalne momenty, a także oddającego emocje jakie towarzyszyły Parze Młodej w tym dniu.

 Podczas fotografowania przygotowań Pary Młodej dzielimy się pracą. W jednym czasie, gdy Panna Młoda ubiera suknię, a Pan Młody zapina spinki koszuli – nasz duet się rozdziela. Damska część duetu fotografuje i wspiera (słowem otuchy, jak i pomocą np. przy zapięciu biżuterii) Pannę Młodą. Natomiast męski pierwiastek duetu wykonuje ciekawe ujęcia podczas przygotowań Pana Młodego. Podczas przygotowań panuje często stres zarówno u Pary Młodej, jak i rodziny, który jest naturalny i wynika z podniosłości chwili, która niedługo nastąpi. Oczywiście, w tym czasie wykonujemy piękne, pamiątkowe zdjęcia, ale także wspieramy Narzeczonych, w różnych aspektach – nie tylko fotograficznych. Podczas błogosławieństwa składanego przez rodziców, jedno z nas skupia się na wykonaniu zdjęć każdego błogosławiącego rodzica, a drugie rejestruje emocje i wzruszające reakcje rodziny.

Po przygotowaniach następuje najbardziej podniosły fragment tego dnia – ceremonia zaślubin. Jest to także najbardziej formalna część, co obliguje nas jako fotografów do do zarejestrowania kluczowych momentów zawarcia aktu małżeństwa w sposób dyskretny. W tak ważnym momencie liczą się wyłącznie Wasza przysięga, Wasze wzruszenia, założenie obrączek czy poruszająca mowa kapłana skierowana do Was. Nie możemy, a także nie chcemy przytłoczyć tych pięknych chwil, dlatego zakładamy „ciche” obuwie oraz formalny, ale niewyróżniający się strój. Jako duet rozdzielamy się po dwóch stronach nawy, aby sfotografować emocje Pani Młodej, jak i Pana Młodego. Praca we dwoje daje nam komfort nie zakłócania tej podniosłej atmosfery, ponieważ nie musimy przemieszczać się tak często jak pojedynczy fotograf. Ponadto, gdy jedno z nas fotografuje Parę Młodą oczekującą kapłana w kruchcie. Drugie z nas ma możliwość wykonania pięknego zdjęcia z chóru, które pokazuje Parę prowadzoną przez księdza oraz nawy pełne gości.

Gdy świeżo powstałe Małżeństwo opuszcza miejsce ceremonii często spotykają ich niespodzianki przygotowane przez rodzinę i przyjaciół. Krótkie momenty sypania ryżem, puszczania baniek mydlanych czy wypuszczania z klatki gołębi stanowi wyzwanie dla fotografa ślubnego. Jako duet, jedno z nas ma możliwość wcześniej opuścić ceremonię ślubną i dowiedzieć się co za chwilę będzie się działo, a także co istotne przygotować sprzęt i zmienić parametry w aparacie, z tych dostosowanych do ciemnych warunków oświetleniowych na te do światła dziennego. W pojedynkę trudno byłoby zarejestrować radość Nowożeńców i jednocześnie rozentuzjazmowanych gości.

Kolejnym etapem są życzenia składane świeżo upieczonemu Małżeństwu. W tej chwili najbliżsi mogą przekazać Parze Młodej najszczersze życzenia, które niejednokrotnie wywołują ogromne emocje. Te emocje zapisane w kadrach, po latach stanowią wspaniałą pamiątkę w postaci albumu ślubnego, a także przywołują miłe wspomnienia.

Przyjęcie weselne to najdłuższa i najbardziej swobodna część tego pięknego Dnia Ślubu. Dla Młodej Pary ta swoboda zaczyna się zwykle po pierwszym tańcu. Wielomiesięczne przygotowania, ułożona choreografia oraz sama ekspozycja na publiczność sprawia, że jest to stresujący moment dla Nowożeńców. Dla nas – fotografów ślubnych także jest to chwila stresu, aby oddać dynamikę i szyk tańca w postaci zatrzymanego obrazu. W naszym duecie skupiamy się na sfotografowaniu Małżonków w różnorodny sposób, od ciasnych kadrów po szerokie ujęcia.

Podczas zabawy weselnej fotografujemy ważne momenty, jak: przeniesienie Pani Młodej przez próg, przywitanie i poczęstunek Młodej Pary chlebem i solą, przemowy i podziękowania, krojenie tortu, oczepiny, sadzenie drzewa czy wiele, wiele innych chwil. W tym czasie jako duet fotografów mamy możliwość zarejestrować w kadrze także reakcje gości oraz skupić się na sfotografowaniu ich zabawy. Fotografując we dwoje mamy pewność, że nie umkną nam niepowtarzalne już chwile. Na życzenie naszych Drogich Narzeczonych wykonujemy podczas przyjęcia weselnego także zdjęcia grupowe z rodziną i przyjaciółmi. Wybieramy do tego celu w zależności od pory roku – miejsce na sali lub na zewnątrz w atrakcyjnym otoczeniu. To praca we dwoje umożliwia nam zorganizowanie zdjęć grupowych bez rezygnacji z fotografowania zabawy.

Wspaniałe, poruszające fotografie to nie tylko odpowiednia ekspozycja, kompozycja czy światło – to także odpowiedni moment. Jako dwójka zaangażowanych obserwatorów wyzwalamy migawkę w kluczowym momencie, a nasze różne spojrzenia na tą samą sytuację dają Wam – Drogie Pary komplementarny reportaż ślubny.

Zapraszamy Was Drodzy Narzeczeni do zapoznania się z naszymi przykładowymi pracami. Fotografia Dobrego Małżeństwa chętnie będzie towarzyszyć w Waszym pięknym dniu, dyskretnie, lecz bacznie obserwując Wasze wstępowanie na nową drogę życia. Wspólne fotografowanie to komfort przede wszystkim dla nas samych, aby oddać Państwu piękny, poruszający, zawierający wszystkie ważne chwile pakiet zdjęć ślubnych. Zapraszamy do kontaktu z nami poprzez formularz na stronie www.fotografiadm.pl lub telefonicznie pod nr
tel. 782 336 710. Proszę nie obawiać się wygórowanych cen z uwagi na obecność dwóch fotografów. Naszą pracę wyceniamy jedynie pod kątem tego czy sesja plenerowa odbywać się będzie w Dniu Ślubu czy innym ustalonym dniu oraz w zależności od ilości ślubnych zdjęć jakie Państwo zamówią. Nie tworzymy sztywnych pakietów ślubnych, ponieważ każda Para ma inne oczekiwania, dlatego prosimy o kontakt, aby dowiedzieć się jakie są Państwa oczekiwania i móc przygotować ofertę ślubną szytą na miarę. Ze wszystkimi Narzeczonymi staramy się spotkać i przeprowadzić krótką ankietę. Słowo „ankieta” może brzmieć przerażająco, ale pytania w niej zawarte oscylują wyłącznie wokół Dnia Ślubu i pozwalają nam skrupulatnie zapisać Wasze oczekiwania oraz profesjonalnie przygotować się do Waszego wymarzonego dnia.

Działamy na terenie całego woj. dolnośląskiego, a zwłaszcza w takich miastach jak: Jelenia Góra, Karpacz, Szklarska Poręba, Wałbrzych, Lubań, Legnica, Bolesławiec, Gryfów Śląski, Złotoryja, Kamienna Góra, Świdnica oraz wielu innych miejscowościach.

Jeszcze raz zapraszamy do kontaktu i zapisów na 2018 rok. Zapewniamy dobrą atmosferę, profesjonalizm oraz piękny, komplementarny pakiet zdjęć ślubnych.

Pozdrawiamy,

Fotografia Dobrego Małżeństwa

Kamila i Kacper Dondziak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *