Zamek Chojnik – sesja plenerowa

Początki zamku Chojnik sięgają… . Nie, nie! Dziś nie będziemy pisać o zamku Chojnik, a o jego otoczeniu, które stanowi doskonałe tło do zdjęć ślubnych dla Par Młodych z miasta Jelenia Góra i okolic. Fotografia ślubna w tak uroczym miejscu to przepis na piękne wspomnienia.

Sesja plenerowa

Sesja plenerowa to ostatni element w reportażu ślubnym, który znacznie różni się od reportażu z dnia ślubu. Podczas sesji plenerowej fotograf ślubny ma zdecydowanie więcej czasu, aby się przygotować: znaleźć adekwatne miejsce, pomyśleć nad kadrem, światłem i ustawieniem Nowożeńców. W naszym fotograficznym duecie jedno z nas trzyma pieczę nad sekcją „kreatywność”, drugie z kolei dba o dział techniczny 😉 Pracując we dwoje uzupełniamy się i wymieniamy pomysłami, bo co dwie pary oczu to nie jedna. Dlatego sesja plenerowa trwa u nas tylko 5 do 6 godzin. Tak, tak Drodzy Państwo – sesja plenerowa to nie jest krótkie spotkanie, gdzie „pstryka” się kilka fotek.

Emocje na zdjęciach

Przez te kilka godzin staramy się wymyślić różnorodne ujęcia, aby w Waszym albumie ślubnym nie było monotonii. Staramy się także zapewnić Wam – Drogie Pary – miłą, swobodną atmosferę, ponieważ wszystkie Wasze emocje są widoczne na zdjęciach. A uważamy, że emocje to najważniejszy element w fotografii ślubnej. Pogoda i piękne miejsce to czynniki ważne, lecz nie najważniejsze. Poniżej przedstawiamy Asię i Kamila, którym dopisywała pogoda do momentu zejścia z zamku Chojnik, kiedy strugi deszczu dopadły nas wszystkich. W tym deszczowym klimacie widać przede wszystkim ich radość na twarzach i wzajemną miłość w oczach.

 

Według nas fotografia ślubna powinna skupiać się na emocjach, ponieważ to wydarzenie samo naturalnie niesie ogrom wzruszeń. Sesja plenerowa z kolei umożliwia uwiecznienie Nowożeńców w miejscu, które jest dla nich bardzo ważne. Dla Magdy i Grzesia takim miejscem były schodki przed zamkiem Chojnik, gdzie Grześ uklęknął i oświadczył się Magdzie.

Pasje w obiektywnie

Podczas przedślubnego spotkania z Narzeczonymi staramy się dowiedzieć jakie miejsca są dla nich ważne czy też jakie mają pasje. Dla każdej Pary dostosowujemy miejsce indywidualnie lub sami się dostosowujemy, gdy Pary chcą mieć zdjęcia ślubne w określonym miejscu.

Chcieliśmy dziś jednak napisać o otoczeniu zamku Chojnik, które daje wiele możliwości uwiecznienia Młodej Pary. Istotnym atutem tego miejsca jest możliwość pokazania w tle pięknej Kotliny Jeleniogórskiej. Te tereny są piękne o każdej porze roku. Nawet w takim miesiącu jak listopad udało nam się uchwycić piękno tego miejsca i oczywiście Magdy i Grzesia.

Wiosną i latem, gdy wszystko jest bujnie zielone mamy idealne tło dla „ciasnych” kadrów, które fotograf ślubny wykorzystuje do pokazania miłości, namiętności, troski, którymi obdarzają się Nowożeńcy.

Każda Para, która jest związana z terenem miasta Jelenia Góra czy innych miejscowości Kotliny Jeleniogórskiej docenia w swym albumie ślubnym – pamiątkowe zdjęcia ślubne z zamkiem Chojnik w tle. W końcu miejsce to stanowi symbol ich regionu, atrakcyjnego przyrodniczo i historycznie.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszym ślubnym portfolio.

Oferta ślubna:

  • fotografia ślubna (przygotowania, ceremonia ślubu)

  • reportaż z zabawy weselnej

  • sesja plenerowa

  • sesja narzeczeńska

na terenie miasta Jelenia Góra oraz innych miejscowości woj. dolnośląskiego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *